Чернівецький обласний центр

з профілактики та боротьби зі СНІДом

Причини виникнення лупи

Причини виникнення лупи

Причини виникнення лупи, лупа, грибкові захворювання, стрес, кожа

Причини виникнення лупи

Отже, ми з‘ясували причину, яка викликає переважну більшість випадків звичайної лупи. Грибок Pityrosporumovale входить у поняття «умовно-патогенна мікрофлора». Тобто він живе на шкірі волосистої частини голови кожної людини від народження до смерті, але в суворо визначених обсягах — до 45 % мікрофлори волосистої частини голови. Коли ці рамки перевищуються, грибок починає викликати лупу.

Давайте розберемося в механізмі виникнення лупи. Грибок Pityrosporumovale харчується секретом, що виробляють сальні залози шкіри волосистої частини голови. Якщо сальні залози працюють нормально, то співіснування людини і грибка цілком мирно. Але коли робота сальних залоз порушується, наприклад, вони починають працювати в посиленому режимі або шкірний жир змінює свій склад, то грибок починає приносити неприємності. Посилено харчуючись, Pityrosporumovale починає розмножуватися, і вже в лічені дні може перевищити свою первинну кількість в два рази. В результаті порушується процес нормального відновлення клітин шкіри, їх відлущування. Це відбувається приблизно наступним чином.

Верхній шар шкіри взагалі, у тому числі і волосистої частини голови, складається не менше ніж з 25-35 шарів клітин, щільно прилеглих один до одного. При лупі кількість цих шарів зменшується, їх стає не більше 10-15, а клітини розташовуються безладно. Повний цикл оновлення клітин шкіри відбувається в середньому протягом одного місяця. Хвора клітина не живе більше тижня, вона не встигає пройти повний цикл(від утворення нової клітини до її ороговіння, або відмирання) і відшаровується, не встигнувши втратити вологу і ороговіть до кінця. Такі клітини злипаються на поверхні кожи в пластівці, які, по суті, і є лупою.

Слід зазначити, що порушення роботи сальних залоз може статися від чого завгодно:

  • в першу чергу від неправильного догляду за волоссям: миття голови шампунями, що містять агресивні Пави, часті сушіння гарячим феном, укладання щипцями, використання засобів укладки і так далі;
  • може спостерігатися з-за гормональної перебудови організму в підлітковому віці, під час вагітності або в клімактеричному періоді;
  • з-занервно-психічних порушень: стресів і депресій, різних психосоматичних захворювань;
  • з-за порушення роботи шлунково-кишкового тракту;
  • причиною може бути занадто жорстка вода у вашому регіоні;
  • дефіцит вітамінів і мікроелементів в організмі, таких як цинк, селен і т. д.
  • також може впливати велике вживання в їжу вуглеводів і жирів;

Дуже важливо починати лікування лупи з з’ясування причини порушення роботи сальних залоз. У цьому може допомогти професіонал, який спеціалізується у захворюваннях шкіри голови і волосся — трихолог. В одному випадку застосування спеціальних шампунів з протигрибковими компонентами дасть відмінний результат. В інших випадках потрібно буде застосовувати спеціальні засоби, що сприяють відлущенню рогового шару шкіри. А іноді допоможе тільки комплексний підхід, який допоможе прибрати всі явища, які провокують виникнення лупи, і навчитися жити «правильно», так, щоб лупа не з'являлася знову.