Чернівецький обласний центр

з профілактики та боротьби зі СНІДом

У лікарнях Києва не вистачає лікарів

 

У лікарнях Києва не вистачає лікарів

У лікарнях Києва не вистачає лікарів, Київ, медпрацівники, охорона здоров’я, фінансування

У лікарнях Києва не вистачає лікарів

У головному управлінні охорони здоров‘я КМДА повідомили, що столиці не вистачає 3270 медпрацівників, у тому числі 516 лікарів первинної ланки.

Як повідомили в мерії, цю проблему міська влада намагається вирішити кількома шляхами. Зокрема, в лютому цього влада прийняла Київську міську цільову програму підготовки лікарських кадрів. Згідно з програмою, за кошти міста в Національному медичному університеті для подальшого працевлаштування в медустановах міста буде підготовлено 140 лікарів.

Крім того, влітку цього року Київрада прийняла рішення про залучення приватно практикуючих лікарів, які можуть на договірних засадах надавати на тих же умовах, що й лікар дільничної мережі, медичну допомогу жителям свого району.

Зараз п’ятеро приватних лікарів вже оформляють документи — два в Дарницькому районі та три в Дніпровському. Київська влада розробила ряд стимулів для залучення лікарів первинної ланки в амбулаторії сімейної медицини, основними з яких є підвищена зарплата та пільгове житло.

«Зарплата буде залежати від кількості населення, яке обслуговуватимуть сімейні лікарі: мінімальна — 2,5 тис. гривень, максимальна — 5,5 тис. Крім того, в червні було видано розпорядження, яким передбачено фінансування будівництва житла для працівників медичних установ в рівних частинах: 50% — за кошти населення, 50% — з міського бюджету. Під будівництво житла виключно для працівників медичних установ комунальної власності виділено ділянку в Печерському районі столиці на вул. Підвисоцького, 4-В», — йдеться в повідомленні КМДА.

Заступник начальника головного управління охорони здоров'я КМДА поінформувала, що голова КМДА Попов доручив кожному району опрацювати таку можливість і передбачити в 2012-2014 роках будівництво службового житла для медиків.

Як повідомлялося, київська влада планує забезпечити столичних лікарів безкоштовним проїздом у громадському транспорті та службовим житлом.