Чернівецький обласний центр

з профілактики та боротьби зі СНІДом

Схуднути без дієти

У сучасному суспільстві дієти вже стали предметом невичерпних спорів. Висуваються десятки аргументів «за» і «проти», публікуються сотні нових режимів, більша частина яких не приносить відчутних результатів. А все тому, що по закінченні дієти більшість людей зовсім забувають про здоровий спосіб життя і повертаються до своїх старих звичок.

А це, в результаті, закінчується вельми плачевно: без додаткового фізичного навантаження і дотримання деяких обов‘язкових правил скинуті кілограми швиденько повернуться назад, та ще й з додатком.

Що ж потрібно зробити, щоб не тільки скинути вагу, але і утримати його? А при цьому ще і не хочеться голодувати або їсти одні і ті ж диєтичні страви — капустяний суп або що-небудь в цьому роді.

1. Щодня снідайте. Багато людей просто впевнені, що, нехтуючи сніданком, вони значно скорочують загальну кількість споживаних калорій, але при цьому абсолютно не звертають уваги, що під час всіх наступних прийомів їжі вони будуть споживати набагато більше.

Більшу частину необхідної нам енергії ми отримуємо під час ранкової трапези. Крім того, піклуючись про фігуру, не слід забувати і про здоров’я: відомо, що ті, хто постійно снідає, рідше страждають гастритами, виразками, діабетом, серцевими захворюваннями і вегетативно-судинними проблемами.

2. Замикайте на ніч кухню. Встановіть для себе максимально пізній час для останнього прийому їжі і сховайте як можна далі всі чіпси, печиво і тому подібні ласощі, щоб не спокуситися цією шкідливою їжею під час сидіння перед екраном телевізора.

3. Поставтеся ретельніше до вибору напоїв. Адже вони так само, як і їжа, сприяють тому, що ми набираємо вагу. Особливо небезпечні в цьому плані солодкі газовані напої, що представляють собою справжню калорійну бомбу і провокують почуття голоду.

Але не тільки вони винні в тому, що ми набираємо зайві кілограми, цьому сприяє також споживання різних коктейлів, кава і навіть фруктовий сік. Одне з досліджень, проведене вченими з університету американського штату Північна Кароліна, показало, що саме з напоїв ми щодня маємо 450 калорій.

4. Обов‘язково їжте зернові пластівці. Вони не тільки смачні, але й прекрасно заміняють хліб, тістечка і сушіння — найбільш калорійні продукти. Найбільш підходящі пластівці — ті, що виготовляються з цільного зерна, коричневого рису, висівок, жита.

5. Зменшіть порції. Їжте регулярно, але невеликими порціями — менше тих, що ви їсте зазвичай. Спочатку ви будете відчувати легкий голод, а потім, з часом, організм перелаштується, і ви звикнете. Таким чином, споживаючи на 10-20% менше, ви зможете схуднути набагато ефективніше, ніж дотримуючись навіть самої суворої дієти.

6. Під час кожного прийому їжі або перекусу їжте більше білкової їжі. 10 продуктів, найбільш багатих білком, це: риба, морепродукти, біле куряче м’ясо без шкірки, яловичина, знежирене (або з низьким відсотком жирності) молоко, а також знежирені йогурт і сир, яйця, нежирна свинина і бобові.

7. Їжте часто і потроху. Дієтологи рекомендують, крім того, кожні 3-4 години робити легкий перекус, що допоможе утримати в нормі рівень глюкози в крові.

8. Купуйте низькокалорійні продукти. Сідаючи на дієту, ми ставимо собі за мету знизити кількість засвоюваної енергії, тому важливо не тільки зменшити споживання цукру, але, щоб домогтися більшого ефекту, необхідно знизити також і кількість жирів.

9. Ходіть пішки. Навіть якщо у вас немає часу на відвідування залу або на заняття спортом, намагайтеся більше ходити пішки. Це не тільки допоможе вам зберегти форму, але і зарядить енергією і зміцнить м‘язовий тонус.

Щоб схуднути, не обов’язково ходить швидко. Помірна швидкість при ходьбі сприяє поступовому тренуванню м'язів, без будь-яких неприємних наслідків: чим більше кілометрів ви пройдете, тим більше калорій зможете спалити.

10. Не пробуйте їжу під час її приготування, інакше ви можете непомітно для себе отримати таку ж кількість калорій, як під час цілого обіду.