Чернівецький обласний центр

з профілактики та боротьби зі СНІДом

Нестача сну порушує роботу імунної системи

 

Дослідники з Єльського університету з‘ясували, що циркадні ритми (генетичний механізм, що регулює сон) контролюють рівень гена, життєво важливого для нормальної роботи імунної системи людини.
Вчені пов’язали ген TLR-9 з біологічними ритмами. Як показали лабораторні експерименти, організм найкраще реагує на інфекції тоді, коли цей ген був у максимально активному стані.
Порушення режиму сну може зробити нас більш сприйнятливими до хвороби, оскільки у нас знижується імунна реакція. Отже, порушення добового ритму організму може бути прямо пов'язане з розвитком різного роду захворювань.
Це дозволило вченим зробити припущення, що якщо порушення біоритму може сприяти безпосередньо хворобі, то і для щеплень можна знайти ідеальний час дня, що б підвищити їх ефективність.
«Люди і без того інтуїтивно здогадуються, що коли їх звичний графік сну порушений, то у них більше шансів підчепити якусь хворобу, — пояснює автор дослідження професор Ерол Фікріг. — У найближчому майбутньому ми плануємо провести нові дослідження, щоб розібратися з тим, як саме на пацієнтів лікарень впливають й інші фактори, такі як шум і штучне освітлення. Можливо, це заважає процесу одужання або призводить до нових ускладнень».

Джерело: vkurse.ua