Чернівецький обласний центр

з профілактики та боротьби зі СНІДом

Тренування врятують від «вигорання» на роботі

За словами експертів з Університету Тель-Авіва, тренування дозволять не «перегоріти» на роботі та поліпшити настрій.

Провівши експеримент з 1632 добровольцями, вчені з‘ясували, що співробітники, які в тиждень виділяли кілька годин на тренування, на 50% рідше стикалися зі зниженням показників психічного здоров’я в порівнянні з тими, хто взагалі не приділяв уваги спорту.

В ході експерименту, вчені розділили добровольців на чотири групи. Перша група взагалі не тренувалася, друга — по 75-150 хвилин на тиждень, третя — по 150-240 хвилин; четверта — понад 240 хвилин на тиждень. При цьому учасникам пропонувалося заповнити анкету під час обстеження, яке проводилося ще три рази протягом дев‘яти років після закінчення експерименту.

Однозначно найбільш тривожні показники відзначалися у першої групи. Чим більше учасники тренувалися, тим краще вони себе відчували. Коментує керівник дослідження доктор Шерон Токер: «Досить чотирьох годин на тиждень, щоб захиститися від депресії і «вигорання», пов’язаних з фізичним, розумовим та емоційним виснаженням. Плюс, працівникам це дозволяло підвищити самооцінку і працездатність».

Джерело: vkurse.ua