Чернівецький обласний центр

з профілактики та боротьби зі СНІДом

Щоб виспатися: топ продуктів які не можна їсти перед сном

Давно відомо, що існують певні категорії їжі, які просто не рекомендовано їсти на ніч. Звичайно, якщо ви допускали такі помилки і лише іноді вживали в їжу продукти, які «завдяки» своїм хімічним властивостям потрапили в наш заборонений список, то це можна пробачити і нічого страшного з вами не станеться. Отже, наступного разу перш, ніж прогулятися перед сном до холодильника, ви обов‘язково повинні ознайомитися зі списком із 7-и заборонених продуктів.

1. З високим відсотком жиру

Чи то пізня вечеря, чи то вечірній перекус, продукти з високим вмістом жирів, безумовно, найгірше з того, що ви можете собі запропонувати. Картопля фрі, піца з подвійним сиром, а також будь-яка інша масна їжа потрапляє в категорію заборонених продуктів. Пізно вночі намагайтеся триматися подалі від масла та сирів, головним чином тому, що страви, які містять ці інгредієнти, буде просто сидіти склавши руки в травному тракті під час сну.

2. Злакові з цукром

Я не знаю, як ви, а солодкі каші зі злаків є одними з моїх улюблених вечірніх страв. Я більш схильна до вживання каші на ніч, ніж вранці на сніданок! Це добре — до тих пір, поки ви їсте правильний вид зернових. Дійсно, солодкі вівсяні пластівці перед сном це погана ідея. Але не турбуйтеся, ви можете їсти солодкі каші протягом дня, тоді у вашого організму буде достатньо часу, щоб спалити ці калорії.

3. Гострі закуски

Мало того, що гостра їжа одна з небажаних для вживання пізно ввечері, вона також може порушити якість сну, тому гострі закуски по праву віднесені до списку заборонених продуктів. Крім того, через приплив ендорфінів, можуть з’явитися проблеми з засипанням, а також фізичний дискомфорт. Гостра їжа може привести до печії та здуття живота.

4. Кофеїн

Значною мірою це і так зрозуміло, що ви повинні уникати кофеїну пізно вночі, якщо ви хочете швидше заснути. Більшість з вас, напевно, добре знає, що кава або чай (в тому числі й зелений), багаті на кофеїн, але справа в тому, що багато продуктів харчування, також містять кофеїн. Чорний шоколад в цілому неймовірно корисний і важливий для організму продукт, але вам варто уникати вживання його на ніч, тому що він має більш, ніж достатньо кофеїну, щоб дати вам непотрібну бадьорість і збуджений стан ЦНС.

5. Червоне м‘ясо

Якщо ви сіли за стіл пізно, намагайтеся уникнути вживання наступного забороненого продукту — червоного м’яса. Це ще один вид їжі, який вимагає досить тривалого часу, щоб перетравитися, а все це «завдяки» великій кількості білків і жирів в більшості видів червоного м‘яса. Як результат, вживання червоного м’яса пізно ввечері дасть вам зайвий сплеск ендорфінів, тим самим, створюючи труднощі із засипанням.

6. Бобові

Я знаю, що ви думаєте: у багатьох книгах про здорове та збалансоване харчування пишуть, що бобові неймовірно корисні для здоров'я. Це, безумовно, вірно — в них багато клітковини, яка важлива для правильного травлення. На жаль, як раз через наявність клітковини бобові потрапили в список заборонених продуктів для вживання перед сном. Вони можуть викликати ускладнене травлення та фізичний дискомфорт, що, як наслідок, здатне привести до нічних проблем зі шлунком.

7. Морозиво

Це гарна ідея, щоб уникати пізно ввечері вживання останнього з заборонених продуктів — морозива, особливо це стосується шоколадного морозива. Тому що поєднання цукру та кофеїну перед сном просто не припустима ядерна суміш!

Джерело: http://vkurse.ua