Чернівецький обласний центр

з профілактики та боротьби зі СНІДом

Дієтологи склали весняний раціон

Дієтологи рекомендують відмовитися від всіх каш, окрім вівсяної та гречаної, жирного м‘яса, бананів і груш, а також три рази на день їсти овочеві салати на гарнір. Подібний раціон дозволить за 2-3 тижні скинути накопичені за зиму кілограми.

Як радять експерти, з настанням тепла людям слід виключити з меню продукти, які були затребувані взимку. У список обмеження увійшли страви, які містять тваринний жир і цукор — жирне м’ясо, птицю, жирні молочні продукти, кондитерські вироби, здобні хлібобулочні вироби.

З приводу хліба дієтологи дали наступну пораду: варто обмежити споживання хліба, або зовсім виключити його з раціону, а якщо не виходить, то їсти два шматочки на день в першій половині дня, краще з висівками і цільнозерновий (білий взагалі не корисний і висококалорійний).

Що стосується молочних продуктів, краще орієнтуватися на кефіри і йогурти зниженої жирності, по можливості не солодкі. Бажано завершити останній прийом їжі в 17 годин. А нічний голод можна перебороти, випивши склянку кефіру жирністю 0,5-1%.

Дієтологи рекомендують у весняний раціон додати більше листової зелені, а також сирих овочів. Але слід виключити з щоденного меню фрукти з великим вмістом цукру — банани, дині, груші.

Джерело: http://vkurse.ua