Чернівецький обласний центр

з профілактики та боротьби зі СНІДом

Рання терапія ВІЛ-інфікованих різко знижує небезпеку зараження ними інших осіб

Люди, інфіковані ВІЛ, стають здатними до зараження смертельно небезпечним вірусом інших людей ще до появи симптомів СНІДу. Однак розпочате ще до розвитку недуги антиретровірусне лікування значно знижує інфекційність носія вірусу.

Незважаючи на те, що за 30 років, що минули з моменту появи перших випадків СНІДу, знання людства про це захворювання значно примножилися, кожен рік нові тисячі і тисячі людей з жахом і відчаєм вперше дізнаються про свій страшний діагноз. Основним шляхом передачі ВІЛ у сучасному світі є незахищений секс, причому інфікована людина протягом кількох років сама може не підозрювати про те, що заражена і вкрай заразна для інших людей. Дослідники з університету штату Північна Кароліна (University of North Carolina) встановили на основі результатів великомасштабного дослідження, проведеного в Африці, Індії і обох Америках, що своєчасно розпочата антиретровірусна терапія ВІЛ-інфікованих значно знижує їх інфекційність, тобто здатність заражати інших людей.

Таким чином терапія ВІЛ-інфікованих набуває додаткового значення - не тільки як засіб продовження життя тих, чий організм уже уражений вірусом, але і як ефективний засіб профілактики нових випадків зараження. Під спостереженням авторів дослідження протягом 5 років знаходилися 1 763 подружні пари. Серед учасників експерименту у багатьох випадках були виявлені випадки наявності ВІЛ у одного з подружжя ще на стадії відсутності симптомів. У тій групі інфікованих, яким антиретровірусна терапія була призначена негайно, зазначалося майже повна відсутність передачі вірусу від хворого партнера здоровому - у деяких випадках таке зниження інфікування становило 96%.

Джерело: http://www.health-ua.org