Чернівецький обласний центр

з профілактики та боротьби зі СНІДом

Представники UNAIDS відзначають успіхи України в питанні зниження цін на антиретровірусні препарати

Зусилля України щодо досягнення гнучкого ціноутворення на антиретровірусні препарати дають змогу говорити про певний прогрес у цьому напрямку. Про це йшлося на зустрічі Голови Держслужби України соцзахворювань Тетяни Александріної та регіонального директора Об'єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС) у Східній Європі і Центральній Азії Жан-Елі Малкіна.
Під час розмови Ж. Е. Малкін заявив, що на сьогодні в Україні є можливості для прискорення процесу розширення доступу до антиретровірусної терапії (АРТ) і Об'єднана програми ООН з ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС) готова надати необхідну допомогу і всіляке сприяння. Зокрема, в ході зустрічі, сторони домовилися про необхідність проведення багатосторонніх зустрічей з цього приводу із залученням представників зацікавлених державних структур, медичних виробників, громадськості тощо.

Голова Держслужби України соцзахворювань наголосила, що у Концепції Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 рр одним із пріоритетних завдань є забезпечення доступу до безперервного лікування АРТ для 100% хворих на ВІЛ-інфекцію, які цього потребують.
«У 2011 році країні вдалося суттєво розширити доступ ВІЛ-інфікованих пацієнтів до отримання антиретровірусної терапії, а відповідно – збільшити обсяги антиретровірусних препаратів. У результаті цього медичні виробники пішли назустріч Міністерству охорони здоров’я України: було досягнуто домовленості про зниження цін на медикаменти. У цьому контексті ми можемо говорити, що в країні існує кілька ефективних механізмів для закупівлі антиретровірусних препаратів. З одного боку, це державні закупівлі, за рахунок яких вдається досягати суттєвої економії державних коштів, які додатково спрямовуються на додаткове придбання ліків.  З іншого боку, - основні реципієнти, які здійснюють придбання препаратів згідно зі спрощеною системою, запровадженою Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією», - заявила Т.Александріна.
Таким чином, за словами Голови Держслужби України соцзахворювань Україна з кожним роком збільшуватиме обсяги охоплення лікування АРТ за умови посилення роботи з пацієнтами.
«Ми враховуємо і той факт, що ефективність лікування ВІЛ-інфікованих залежить не лише від наявності препаратів, а й від формування прихильності самого хворого, рівень його пацієнтської дисципліни та бажання отримувати необхідну допомогу», - зазначила вона.

Джерело: http://dssz.gov.ua