Чернівецький обласний центр

з профілактики та боротьби зі СНІДом

На засіданні Нацради представлено проект Концепції Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки

Під час чергового засідання Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу Держслужбою України соцзахворювань представлено інформацію щодо проведення незалежної оцінки виконання Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД на 2009-2013 роки та проект Концепції Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки.

«Оцінка діючої загальнодержавної програми проходила протягом травня-листопада 2012 року. До процесі були залучені національні та міжнародні експерти, які працюють в галузі боротьби зі СНІДом, - повідомила заступник Голови Держслужби України соцзахворювань Олена Єщенко. - Робота велася у напрямку визначення рівня ефективності заходів з профілактики та лікування захворювання, а також надання послуг догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих пацієнтів. За результами оцінки було розроблено шкалу основних досягнень та низку рекомендацій у тих напрямках, які потребують додаткового опрацювання. Ці рекомендації були враховані в процесі роботи над Концепції Загальнодержавної соціальної цільової програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки».
О.Єщенко нагадала присутнім, що проект Концепції, яка визначає базові цілі й завдання майбутньої п’ятирічної програми, пройшов широке громадське обговорення і перебуває на фінальній стадії погодження. На сьогодні документ погоджений 20 міністерствами та відомствами, трьома з яких надано зауваження, які наразі опрацьовуються, а також 27 регіонами України (1 - із зауваженнями).
В ході засідання члени Нацради також заслухали звіти Основних реципієнтів про результати виконання у 2012 році програм за кошти грантів Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Мова йде про дві грантові програми - «Побудова життєстійкої системи комплексних послуг профілактики ВІЛ, лікування, догляду та підтримки для уразливих груп та ЛЖВ в Україні» (грант 10-го раунду), «Зупинимо туберкульоз в Україні» (грант 9-го раунду).
О.Єщенко наголосила на необхідності посилення роботи основних реципієнтів у частині дотримання затверджених в країні процедур та форм моніторингу за реалізацією грантів відповідно до закону України, який регламентує виконання даних проектів.
«У грудні минулого року Нацрада погодила Форму картки моніторингу виконання програм Глобального фонду, однак не усі реципієнти дотримуються цієї форми та порушують регламент звітування. Це може негативно вплинути на якість та оперативність аналізу й оцінки ефективності виконання грантових угод», - зазначила вона.

Джерело: http://dssz.gov.ua