Чернівецький обласний центр

з профілактики та боротьби зі СНІДом

В Україні збільшився рівень поінформованості громадян з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу

В Україні поступово збільшується рівень поінформованості населення з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу. Кількість звернень до Національної лінії телефону довіри з питань ВІЛ/СНІДу за останній квартал збільшилася на 1,5 тис у порівнянні з попереднім аналогічним періодом. Загалом же за перше півріччя 2013 року за консультаціями на тему ВІЛ та СНІДу звернулося понад 21,6 тис громадян. З них, 21,2 тис – надані консультації по телефону, ще понад 400 звернень були опрацьовані в онлайн-режимі.
Завданням Національної лінії є підвищення рівня поінформованості населення України щодо профілактики, діагностування та лікування ВІЛ/СНІД та супутніх хвороб шляхом цілодобового надання безоплатних, конфіденційних, інформаційно-психологічних та медичних консультацій телефоном та за допомогою мережі Інтернет. Активна популяризація телефону довіри здійснюється в рамках програми «Не дай СНІДу шанс», яку реалізовує Держслужба України соцзахворювань спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ).

Згідно з проведеним аналізом роботи, основна група клієнтів – це особи віком 20-40 років, які звертаються за інформаційно-психологічною та медичною допомогою.
Домінуюча тематика телефонних консультацій - питання ВІЛ/СНІДу та супутніх проблем - (близько 70% від загальної кількості звернень). До цієї категорії відносяться дзвінки людей, які живуть з ВІЛ та їхніх родичів, яких цікавлять різноманітні аспекти життя людей із зазначеним захворюванням. Зокрема, це специфіка процесу лікування ВІЛ (його безоплатність і своєчасність), порушення прав ВІЛ-позитивних людей, прийняття діагнозу після тестування, можливості народження дітей дискордантними парами (парами, де один з партнерів ВІЛ-інфікований) та ін.
На решту 30% припадають роз’яснення щодо діагностики ВІЛ, шляхів зараження вірусом через побутові контакти, роботи організацій, що надають послуги до- та післятестового консультування. За підсумками півріччя найбільш активними були мешканці Києва. Також частими були звернення від представників Одеської, Дніпропетровської, Донецької областей.  Регіони, з яких клієнти зверталися вкрай рідко - це Закарпаття й Тернопільщина.
Важливе місце займали запити на надання психологічної допомоги. Як і раніше, актуальним залишається питання розголошення діагнозу. Часто з цією проблемою звертаються жителі маленьких міст і сіл, де приховати таку інформацію фактично неможливо. Також почастішали звернення родичів ВІЛ-позитивних людей, яким необхідні іформаційні орієнтири для психологічної підтримки ВІЛ-інфікованих близьких. Протягом останніх трьох місяців часто піднімалася проблема дискримінації у повсякденному житті.
Нагадуємо, що телефонні консультації надають за номером 0-800-500-451.

Джерело: http://dssz.gov.ua