Чернівецький обласний центр

з профілактики та боротьби зі СНІДом

Новини

22.04.2015

23-26 березня 2015 року, у м. Женева, Швейцарія, в рамках розробки Нової стратегії ВООЗ в сфері протидії ВІЛ/СНІДу на 2016-2020 роки відбулися чергові Технічні консультації з питань дитячого тестування, профілактики та годування дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями.

22.04.2015

Вважається, що більша частина населення України до 14 річного віку вже інфікована туберкульозом.

22.04.2015

30 по 31 березня 2015 року делегація від України у складі заступника Міністра охорони здоров’я України І. Перегінця, директора ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України» (далі – УЦКС) проф. Н. Нізової та заступника директора з питань організації протитуберкульозних заходів О. Павлової відвідала м. Ригу, Латвія, з метою участі у Першій міністерській конференції Східного партнерства по боротьбі з туберкульозом та туберкульозом з множинною лікарською стійкістю.

22.04.2015

З 06 по 10 квітня 2015 р. у м. Києві відбувся семінар з підготовки викладачів (тренінг для тренерів) на тему „Консультування та тестування на ВІЛ (КіТ на ВІЛ) в практиці лікарів первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) населенню ”

22.04.2015

Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні (Альянс-Україна) розширює охоплення послугами з лікування вірусного гепатиту С (ВГС) шляхом впровадження першої у країні програми лікування з використанням нових противірусних препаратів прямої дії.

22.08.2014

Держслужба України соцзахворювань спільно з пацієнтськими організаціями, провели переговори з представниками компаній – виробників антиретровірусних препаратів щодо шляхів повноцінного забезпечення українців, які хворіють на ВІЛ життєво необхідними препаратами. Зокрема, йшлося про ті заходи й ініціативи, які сприятимуть задоволенню зростаючих потреб в антиретровірусних препаратах. Також піднято питання співпраці з метою надання допомоги медичним установам у східних областях України, які постраждали в ході бойових дій.

22.08.2014

Навіть у складні для всього українського суспільства часи з’являються нові багатообіцяючі можливості для міжнародної співпраці у соціальній сфері – днями було підписано базовий двосторонній Меморандум про взаєморозуміння між Всеукраїнським центром фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» та Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) в Україні. В рамках згаданого Меморандуму передбачається масштабна взаємодія між українськими та німецькими партнерами у сфері роботи з населенням, в т.ч. молоддю, популяризації здорового способу життя та профілактики ВІЛ/СНІДу.

22.08.2014

Антитіла до вірусу на першому році життя виробляють ВІЛ-інфіковані немовлята. Діти з вродженим ВІЛ можуть виробляти антитіла до вірусу. До такого висновку прийшли американські вчені. Інформація про проведене дослідження опублікована у науковому виданні Nature Medicine.

22.08.2014

Фахівці представили презерватив VivaGel, який вбиває ВІЛ. Він може з'явитися у вільному продажу найближчим часом.

22.08.2014

Відповідне дослідження провів Орхуський університет

22.07.2014

Медичним працівникам та іншим фахівцям, які інфікувалися на вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) внаслідок виконання професійних обов'язків планується забезпечити соціальну допомогу. Відповідний проект наказу МОЗ України «Про затвердження Порядку підтвердження зв’язку зараження ВІЛ-інфекцією з виконанням професійних обов’язків» розроблений Держслужбою України соцзахворювань за участі зацікавлених сторін та наразі перебуває в процесі громадського обговорення. Проект документу регламентує питання виплати матеріальної компенсації згідно з чинним законодавством та призначення інвалідності та пенсії у зв’язку зі втратою працездатності працівника.

22.07.2014

В Україні напрацьовано проект Адаптованої клінічної настанови "Профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини". Настанова ввібрала в себе найкращі світові практики з попередження ВІЛ-інфекції у новонароджених та методичні матеріали для розробки галузевих нормативних документів у сфері організації профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини (далі - ППМД). Документ покликаний надати методичну допомогу лікарю і пацієнту в прийнятті обґрунтованого рішення щодо методу профілактики.

16.07.2014

Відповідну постанову №205 «Про затвердження Порядку надання медичної допомоги хворим на туберкульоз особам, взятим під варту, чи які тримаються в установах виконання покарань, що додається» Кабінет Міністрів України прийняв 25 червня 2014 року.

16.07.2014

Процес реформування у сфері протидії ВІЛ-інфекції та туберкульозу передбачає запровадження нових моделей та підходів до надання послуг населенню, однак націлений на збереження ключових надбань та ресурсів. Для створення й реалізації Дерсжлужбою України соцзахворювань короткострокових та довгострокових завдань та цілей принципово важливою є активна участь громадських інституцій, особливо на місцях.

16.07.2014

Функції центрів профілактики та боротьби зі СНІДом будуть суттєво розширені в контексті здійснення ними адміністративних та управлінських функцій, а також виконання завдань моніторингу, надання організаційної та методичної допомоги. Відповідний проект наказу МОЗ України «Про затвердження змін до Примірного положення про центр з профілактики та боротьби зі СНІДом», розроблений Держслужбою України соцзахворювань, наразі винесено на громадське обговорення.

16.07.2014

Робочою групою внесено зміни до Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги за темою "Туберкульоз".

16.07.2014

Американський розробник Чарльз Пауелл представив громадськості принципово новий презерватив.

16.07.2014

У деяких людей ВІЛ прогресує повільніше, ніж зазвичай. Причина полягає в рівні холестерину в імунних клітинах, передає The Times of India.

16.07.2014

Заразитися можна при проведенні пірсингу, татуажу, голкорефлексотерапії, в косметичних салонах (манікюр, педикюр, проколювання вух та ін.), при наданні стоматологічної допомоги, при хірургічних втручаннях, при використанні інструментів, забрудненими кров»ю хворого на гепатит чи носія, а також при спільному використанні бритв, манікюрних наборів і навіть зубних щіток (коли щітка забруднена інфікованою кров’ю). Високий ризик інфікування у місцях позбавлення волі. Якщо грубо порушуються санітарні норми, то місцем інфікування може стати будь-який кабінет, де проводяться медичні маніпуляції. Медичний персонал може інфікуватися безпосередньо на работі, при проведенні маніпуляцій, при травмах під час роботи з інфікованою кров’ю та її компонентами, під час операцій, при необережному поводженні із забрудненими інструментами, при лабораторних аваріях. Ризик захворювання вірусними гепатитами В і С при медичних маніпуляціях зберігається і в розвинених країнах.


 

Архів