Чернівецький обласний центр

з профілактики та боротьби зі СНІДом

Новини

16.07.2014

З 2009р. в Україні успішно здійснюється інформаційно-просвітницька кампанія з профілактики ВІЛ/СНІДу в рамках міжурядової співпраці Україна-Німеччина, спрямована на популяризацію серед населення України (особливо молоді) здорового способу життя, пропагування відповідальної поведінки та толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей.

16.07.2014

За інформацією Управління Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) по Республіці Крим та місту федерального значення Севастополю, запас препаратів антиретровірусної терапії для ВІЛ-позитивних ув’язнених на балансі управління закінчились 10 червня 2014 року.

23.04.2014

Фінансування Програми планується здійснювати за рахунок коштів державного і місцевого бюджетів, Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією, а також з інших джерел.

23.04.2014

Представники Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ відзначають значні досягнення в рамках Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки.

23.04.2014

Україна розпочала формування консолідованої заявки до Глобального фонду, яка дозволить залучити донорську допомогу для реалізації заходів протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу.

23.04.2014

У столиці відбулася презентація проекту RESPECT: «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників найвищого ризику в медичних закладах України».

23.04.2014

Враховуючи ситуацію із тимчасовою окупацією Автономної Республіки Крим та надзвичайно напружену ситуацію на Сході України, Держслужба України соцзахворювань вживає додаткових заходів для забезпечення доступу до медичних послуг хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД та туберкульоз. З цією метою при Держслужбі України соцзахворювань утворено експертну групу з вирішення проблемних питань, які виникають в АР Крим та інших територіях, де проходять акції протесту та підбурювання.

27.03.2014

Заявив міністр під час зустрічі з керівником підрозділу з управління грантами Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією

12.03.2014

Перш за все, ми маємо пам’ятати, що до нас за допомогою та підтримкою звертаються тисячі пацієнтів, життя та здоров’я яких у наших руках. Незалежно від регіону України, де проживають ВІЛ-інфіковані та хворі на туберкульоз, вони повинні отримувати ліки та підтримку щоденно для того, щоб сьогодні і завтра, як громадяни, могли допомагати Україні стати гідною серед гідних у сім’ї Європейських народів. Звертаємось до головних лікарів: просимо взяти під особистий щоденний контроль ситуацію із забезпеченням ліками у кожному закладі, де надаються послуги з лікування ВІЛ-інфекції та туберкульозу, у кожному пологовому будинку, де може народитися дитина у ВІЛ-інфікованої жінки.

12.03.2014

Смертність від туберкульозу у 2013 році, знизилась на 6% у порівнянні з попереднім роком та становить 14,2 на 100 тис. населення (дані Держкомстату України). Ця тенденція свідчить про ефективність заходів з протидії туберкульозу та пов’язана із забезпеченням потреби у протитуберкульозних препаратах І та ІІ ряду.

12.03.2014

Днями Голова Держслужби України соцзахворювань Тетяна Александріна провела зустріч з представниками проекту міжнародної технічної допомоги USAID/SIAPS - «Системи покращеного доступу до лікарських засобів та фармацевтичних послуг».

03.03.2014

Україну залучено до формування групи моніторингу інвестицій в проекти зменшення шкоди. Зазначена група покликана здійснити методологічну та технічну підтримку трирічної програми Євразійської мережі зі зменшення шкоди. Заступник Голови Держслужби України соцзахворювань Олена Єщенко взяла участь у засіданні групи, яка проходила в м. Вільнюс (Литовська Республіка). До складу групи увійшли національні експерти з країн-партнерів регіональної програми; експерти з інших країн, які мають позитивний досвід інвестування в зменшення шкоди; а також представники міжнародних організацій та агенцій ООН.

03.03.2014

В Україні існує необхідність розвитку мультидисциплінарних підходів у проведенні профілактичних заходів щодо інфікування ВІЛ-інфекції серед підлітків та молоді, а також розвиток інформаційно-просвітницьких заходів серед загального населення. В процесі розробки та подальшого впровадження Загальнодержавної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки планується посилити зв’язки медичної та соціальної сфер. Крім того, більш активною має бути допомога й підтримка з боку родин та громадських осередків. Про це під час навчального туру до Лондона та Манчестера (Великобританія) повідомила начальник відділу організації медико-соціальної допомоги Держслужби України соцзахворювань Людмила Сторожук. Поїздка була присвячена питанням забезпечення психологічними та медичними послугами ВІЛ-позитивних дітей, зокрема, підліткового віку.

03.03.2014

У столиці України відбулася дводенна Консультація з питань покращення надання послуг з профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки для споживачів ін’єкційних наркотиків (СІН). На ній обговорюються механізми та практичні підходи для забезпечення системності та сталості відповідних послуг для СІН, зокрема в контексті реалізації нової Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу. Учасники заходу також мають на меті розробити «дорожньої карти» з планом дій щодо розширення доступу до спектру ВІЛ-орієнтованих послуг для наркозалежних осіб, яка б враховувала елемент оптимізації бюджетних вкладень.

03.03.2014

Колектив Держслужби України соцзахворювань працює у штатному режимі. Про це після проведення апаратної наради з керівниками та співробітниками структурних підрозділів повідомила Голова Тетяна Александріна.

03.03.2014

За результатами 2013 року фахівцями Держслужби України соцзахворювань здійснено розгляд та видача 278 довідок організаціям та підприємствам, які діють в рамках договорів на виконання грантової угоди з Глобальним фондом на загальну суму понад 61 млн грн. Таким чином, Держслужбою України соцзахворювань здійснювалася діяльність щодо реалізації законодавства України в частині звільнення від оподаткування товарів та послуг, які закуповуються за кошти Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

03.03.2014

Розпочато формування робочої групи для дослідження питання про існуючий досвід та практики запровадження механізму соціального замовлення та інших механізмів фінансування соціальних послуг різним категоріям отримувачів послуг, у т.ч. з профілактики інфікування ВІЛ-інфекцією, іншими соціально небезпечними захворюваннями. Робоча група буде створена при Комітеті з регіональної політики Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

03.03.2014

Пропорція чоловіків - геїв , що вступають в анальний секс без презерватива хоча б один раз на рік , збільшилася на 9 % за останні шість років.

03.03.2014

В Україні знижуються темпи поширення ВІЛ / СНІДу. Завдяки реформі в цій галузі країна стала регіональним лідером у Східній Європі по боротьбі з цим вірусом.

03.03.2014

Для чоловіка якість презерватива відіграє ключову роль з точки зору задоволеності сексуальним актом. Виробник - Sagami Rubber industries (Японія) – заявляє, що його спеціалістам вдалося створити найтонший у світі презерватив.


 

Архів